Opublikowany: nie, Cze 2nd, 2019

Kierował mimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień

W ręce złotoryjskiej drogówki wpadł 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna prowadził samochód mimo że było mu to sądownie zakazane. Ponadto zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grożą mu nawet trzy lata za kratami. 

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych przy ul. Legnickiej w Złotoryi. – Funkcjonariusze postanowili poddać rutynowej kontroli drogowej kierowce osobowego peugeota. Po sprawdzeniu jego dokumentów w systemach informatycznych okazało się, że na mężczyznę został nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dodatkowo ma również cofnięte uprawnienia przez właściwy organ administracji, w jego przypadku przez prezydenta Legnicy – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mundurowi uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a dalszą podróż kontynuowała osoba wskazana przez kierowcę, która posiadała odpowiednie uprawnienia do jazdy. O losie 35-latka zadecyduje teraz sąd. W świetle obowiązującego prawa za popełnione przewinienia grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..