Opublikowany: czw, Lut 7th, 2019

Kibice usłyszą nową jakość

Władze Legnicy chwalą się zakończeniem inwestycji na stadionie im. Orła Białego i zapowiadają, że już jutro legniccy fani piłki nożnej będą świadkami premiery nowego nagłośnienia.

Dobiegają końca testy nowoczesnego nagłośnienia, które zostało zainstelowane na stadionie w parku Miejskim.

– W ramach tego zadania firma Net Service, która wygrała przetarg, dostarczyła i zamontowała zestawy głośnikowe, wzmacniacze mocy, cyfrowe konsolety foniczne, aktywne monitory odsłuchowe, mikrofony bezprzewodowe, rejestrator dźwięku i inne urządzenia. Dzięki innowacyjności jakość dźwięku będzie porównywalna z tą na największych krajowych stadionach. Przedsięwzięcie warte jest ok. 538 tys. zł – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Urzędnicy przypominają, że to już kolejna w ostatnim czasie inwestycja na obiekcie im. Orła Białego. Wcześniej prace trwały w kabinach komentatorskich, gdzie pojawiła się klimatyzacja i folie przeciwsłoneczne na szybach. Rozbudowa objęła system multimedialny do obsługi telebimu, a na trybunie A zamontowane zostały dwie dodatkowe kamery monitoringu (trzecia z nich pojawiła się przy wjeździe na stadion). Wliczając pięć urządzeń w kabinach kasowych, system liczy już 30 kamer. Na tym jednak nie koniec zmian.

– Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Ustawiono w nich 50 nowych mebli, szafek z ławkami. Na trybunie A zainstalowano system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Jest on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny – wylicza Rodak.

Prace na legnickim obiekcie docenił Polski Związek Piłki Nożnej, przyznając miastu wyróżnienie za nowoczesny rozwój infrastruktury. Okazja, by przekonać się o nowej jakości dźwięku już jutro, w piątek, 8 lutego, gdy do Legnicy przyjedzie Jagiellonia Białystok.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..