Opublikowany: sob, Sie 31st, 2019

Kibice tuż po północy upamiętnili rocznicę (FOTO)

W tym roku nietypowo, bo tuż po północy kibice Zagłębia Lubin uczcili rocznicę Zbrodni Lubińskiej i oddali hołd jej ofiarom. Pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ‘82 odpalono race i odśpiewano hymn Polski.

Część kibiców nie będzie mogła uczestniczyć w oficjalnych obchodach rocznicy, które odbędą się po południu, ponieważ wyjeżdża na mecz do Krakowa. Zagłębie zagra dziś o godzinie 20 na wyjeździe z Wisłą Kraków. Stąd nietypowy termin upamiętnienia rocznicy.

Zbieramy się w piątek pod pomnikiem Solidarności o godzinie 23.45, by zaraz po północy oddać hołd sierpniowym wydarzeniom. Przypominamy, że Zbrodnia Lubińska jest dla nas kibiców szczególnym wydarzeniem!

– zachęcali na swoim Facebooku do udziału w wydarzeniu kibice piłkarskiego Zagłębia.

Przypomnijmy, oficjalne uroczystości rozpoczną się dziś o godz. 13 mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz pod Pomnik Pamięci Ofiar Lubina ‘82, gdzie zostaną złożone kwiaty i wieńce.

Wcześniej, o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, starosta lubiński złoży kwiaty oraz znicze na grobach Michała Adamowicza oraz Andrzeja Trajkowskiego. Dzień później, czyli 1 września, w ten sam sposób starosta upamiętni na cmentarzu w Orzeszkowie Mieczysława Poźniaka.

Wieczorem o godz. 19 zaplanowano mniej oficjalną część obchodów, czyli Koncert Wolności, który stał się już tradycją. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. Jakub Fąferek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..