Kibic skazany za oplucie policjanta

Fot. ilustracyjna

Choć od derbowego meczu Chrobrego z Miedzią minęły już przeszło dwa tygodnie, wciąż można usłyszeć jego echa. Bezpośrednio po meczu policja zatrzymała kibica gospodarzy, który zniszczył krzesełka, odpalając materiały pirotechniczne. Tym razem prawomocnym wyrokiem skazany został 36-latek, który znieważył i opluł legnickiego policjanta.

Kibic Chrobrego poniósł konsekwencje swojego zachowania podczas meczu z Miedzią. Gdy jego ulubieńcy mierzyli się na boisku z ekipą zielono-niebiesko-czerwonych, on wyzywał i opluł funkcjonariusza policji.

– Sąd uznał oskarżonego za winnego, a jego działanie za chuligańskie. Wymierzył mu grzywnę w wysokości 2 tys. złotych i objął dwuletnim zakazem wstępu na imprezy masowe. Skazany musi też pokryć koszty sądowe – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy KPP w Głogowie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza kara, jaką będzie musiał ponieść kibic Chrobrego po derbowym meczu z Miedzią. 22-latek zlekceważył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i wniósł na stadion Miejski materiały pirotechniczne. W trakcie spotkania odpalił sześć rac i uszkodził w ten sposób siedem krzesełek, powodując straty na ok. 700 zł.

Dodaj komentarz

*

code