KIA uderzyła w drzewo. Dwie osoby w szpitalu (FOTO, WIDEO)

Do groźnego wypadku doszło dziś w Siedmicy, przysiółku wsi Jakuszowa w powiecie jaworskim. Kierowca samochodu osobowego marki KIA wypadł z jezdni i zatrzymał się na przydrożnych drzewach. Do szpitala przewiezione zostały dwie osoby. 

Siedmickie lasy koło Jawora są nie tylko doskonałym miejscem do zbierania grzybów. Wąska i kręta droga powiatowa służy nie tylko miejscowym, ale też kierowcom którzy chcą sobie skrócić przejazd z Jawora do Jeleniej Góry. Zakręty bywają niebezpieczne o czym przekonali się podróżni z terenu powiatu poznańskiego.

Około godz. 10:30 tuż przed miejscowością Siedmica osobowa KIA wypadła na zakręcie z drogi i zatrzymała się na drzewach. W aucie, oprócz kierowcy, podróżowała jedna osoba i to właśnie ona odniosła najpoważniejsze obrażenia. Pierwszej pomocy udzielali poszkodowanym inni kierowcy, którzy przejeżdżali w pobliżu.

Strażacy zabezpieczyli wrak pojazdu i odłączyli akumulator. Na miejscu były też dwie karetki pogotowia, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala w Legnicy. – Przyczyną była prawdopodobnie nadmierna prędkość na krętym odcinku – powiedział nam obecny na miejscu asp. szt. Maksymilian Marciniak z wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaworze. Kierujący był trzeźwy. Przez kilkadziesiąt minut droga w tym miejscu była zablokowana dla ruchu pojazdów.

Materiał foto:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code