KGHM. Ruszył konkurs. Do wzięcia 65 mln zł na badania naukowe

1200 12Polska Miedź i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyły w sumie 65 mln zł na drugą edycję konkursu w ramach CuBR. Od dziś można składać wnioski na dofinansowanie badań naukowych, prac rozwojowych oraz działań wspierających transfer ich wyników.

KGHM przez ponad pół wieku swojej historii zawsze blisko współpracował ze światem nauki. Rozwiązywaliśmy istotne dla naszego przemysłu problemy z konkretnymi uczelniami. Teraz, wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, adresujemy interesujące nas tematy do szerokiego grona naukowców i badaczy specjalizujących się w problematyce metali nieżelaznych. Liczymy na to, że efekty będą jeszcze lepsze, a wdrożenia szybsze – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM.

Druga edycja konkursu obejmuje cztery obszary tematyczne: górnictwo i geologia, przeróbka, metalurgia, przetwórstwo, nowe materiały, a także ochrona środowiska, zarządzanie ryzykiem i efektywność w biznesie.

Szansę na sfinansowanie w ramach CuBR mają projekty związane z nowymi technologami wydobycia procesami metalurgicznymi, przetworzonymi, nowymi wyrobami i ich recyklingiem przy jednoczesnym obniżeniu kosztów środowiskowych. Nabór wniosków rozpoczął się dziś i potrwa 60 dni.  

DRM 

Dodaj komentarz