Opublikowany: czw, Gru 13th, 2018

KGHM najlepszym polskim eksporterem do Francji

W Paryżu cztery firmy odebrały nagrody podczas Gali Polskich Eksporterów do Francji w 2017 r. Pierwsze miejsce, jako jeden z największych światowych producentów miedzi i srebra rafinowanego, zdobył KGHM.

– Cieszę się z tej nagrody, bo to potwierdzenie właściwych działań. KGHM Polska Miedź jest od lat największym polskim eksporterem, co z rosnącą skalą naszej działalności, wpływa na poprawę bilansu handlowego Polski. Francja jest szóstym odbiorcą naszych produktów, czwartym w Europie. Na tamtejszym, wymagającym rynku jesteśmy obecni od lat, i staramy się systematycznie zwiększać obroty – komentuje Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

Nagrody Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France wręczono z inicjatywy Ambasady Polskiej we Francji. Otrzymały je firmy, które osiągnęły największą wartość eksportu na francuski rynek w 2017 roku. W tym czasie KGHM z eksportu do Francji uzyskał 992 mln zł przychodów.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wartość polskiego eksportu do Francji wyniosła w ub.r. 11,6 mld euro (58,5 mld zł), co dawało czwarte miejsce, z 5,6-proc. udziałem, po Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że KGHM Polska Miedź, zwycięzca ostatniej edycji konkursu miał największy udział w eksporcie nad Sekwanę.

– Jesteśmy obecni na wszystkich największych rynkach, gdzie trwa ekspansja eksportowa. Cieszę się, że ubiegłoroczna poprawa salda wymiany z Francją o 0,65 mld euro, także jest efektem naszych działań. Do naszych kontrahentów Francji wysyłamy: katody miedziane oraz inne wyroby z miedzi. Liczę, że poszerzeniu dalszemu poszerzaniu portfolio eksportowego uda się nam w kolejnych latach utrzymać pozycję w ścisłej czołówce tego prestiżowego rankingu – dodaje Danuta Tuchorska, Dyrektor Naczelny ds. Handlu i Logistyki KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczna edycja Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France była okazją do przedstawienia osiągnięć polskiej gospodarki oraz nowego systemu wsparcia polskich firm we Francji po powstaniu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Paryżu.

źródło: KGHM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..