KGHM. Dogadali się

zzppm logo 2Związkowcy i zarząd KGHM podpisali dziś porozumienie w sprawie rozliczenia wynagrodzeń za 2013 rok. To nie koniec sporu zbiorowego, ponieważ ten zakończy się w momencie zrealizowania przez strony zapisów porozumienia.

Działacze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego zgodzili się, by pracodawca powiększył pracownikom roczną nagrodę za zysk wypracowany w 2013 roku. Oznacza to, że pracownicy dodatkowo otrzymają średnio po około 1 tysiąc złotych na osobę więcej niż będzie wynikało z rozliczenia.

Pod koniec czerwca związkowcy jeszcze raz chcą się spotkać z władzami spółki i wówczas przedstawią wnioski z monitoringu polityki płacowej w firmie. 

Przypomnijmy, że związkowcy weszli w spór zbiorowy, ponieważ według nich największy pracodawca w Zagłębiu Miedziowym nie wywiązał się z porozumienia płacowego w 2013 roku. Na początku ubiegłego roku strony Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy wspólnie ustaliły wskaźnik wzrostu wynagrodzeń na poziomie 2,5 proc. Pracodawcy na koniec ubiegłego roku udało się zrealizować jednak jedynie 1,7 proc. Różnica to około 30 milionów złotych. Związkowcy podkreślają, że słabszy wynik miedziowej spółki nie jest w żadnym stopniu winą pracowników.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz