Opublikowany: wt, Kwi 30th, 2019

KD rezygnują z zakupów

Zarząd Kolei Dolnośląskich zrezygnowały z zakupu 11 nowych pociągów. Jak tłumaczą władze spółki, ceny z ofert przedstawionych przez wykonawców znacznie przewyższyły kwotę, jaką KD może wydać na tę inwestycję. Zarząd województwa nie zamierza jednak rezygnować z zakupu taboru i już zapowiada, że wkrótce zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Rzecznik prasowy KD Bartłomiej Rodak wyjaśnia, że powodem unieważnienia przetargu były kwoty ofert znacząco odbiegające od kwot zapisanych w przetargu.

– Spółka, na zakup nowego taboru, w obu zadaniach przeznaczyła łącznie 209,1 mln zł. Natomiast suma najkorzystniejszych ofert opiewa na 250,1 mln zł, czyli przekracza kwotę przewidzianą przez zamawiającego o 41,7 mln zł, stanowiąc 20 proc. wartości obu zadań – czytamy w oświadczeniu dolnośląskiego przewoźnika.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za kolej w regionie, przekonuje jednak, że Koleje Dolnośląskie z zakupu nowych pociągów całkowicie się nie wycofują. Rzecznik prasowy marszałka Michał Nowakowski zapowiedział, że spółka już przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu.

źródło: TuWrocław.com

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..