Opublikowany: śr, Paź 16th, 2019

KD przetestują przystanki na żądanie

Fot. Lubin.pl

Niebawem pasażerowie Kolei Dolnośląskich podróżujący pociągami relacji Legnica-Kamieniec Ząbkowicki będą mogli korzystać z dwóch nowych przystanków. To efekt porozumienia z PKP PLK, dzięki czemu KD, jako pierwszy kolejowy przewoźnik w kraju, wprowadzi przystanki na żądanie.

Przewoźnik przygotowuje się do wprowadzenia przystanków na żądanie od grudnia br. Będzie to półroczny pilotaż, obejmujący dwa przystanki na linii 137: w Nowej Wsi Legnickiej oraz Krzyżowej. Jeśli pomysł się przyjmie, lista powiększy się o kolejne. Pomysł wynika m.in. z doświadczeń kolei czeskich i niemieckich i ma przynieść spółce oszczędności na materiałach eksploatacyjnych oraz paliwie.

Jak zapowiadają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, program poprzedzi kampania informacyjna, choć zasady korzystania z nowych przystanków nie będą skomplikowane. By wysiąść, będzie trzeba zgłosić to konduktorowi, którzy przekaże informację maszyniście. By natomiast wsiąść do pociągu, należy stanąć w odpowiednim miejscu. PKP PLK ma oznaczyć je specjalnymi piktogramami, gdzie pasażerowie będą oczekiwać na nadjeżdżający pociąg.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..