Każdy może zasadzić swoje drzewko

Lasów w naszym kraju wciąż przybywa, a leśnicy każdego roku sadzą pięćset milionów nowych drzew. Teraz każdy może iść w ich ślady. To dzięki specjalnej ogólnopolskiej akcji pod hasłem Sadzimy Las.

Akcja została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Jej celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób w sadzenie drzew. Udział w przedsięwzięciu bierze także głogowskie nadleśnictwo, które dziś rozdaje mieszkańcom bezpłatne sadzonki. W sumie przygotowało kilkaset drzewek głównie buków pospolitych oraz dębów szypułkowych.

Nadleśnictwo Głogów włączyło się w ogólnopolską akcję, która polega na tym, że każdy może wziąć sobie takie drzewko i posadzić je w miejscu, w którym będzie miał możliwość je pielęgnować. Przygotowaliśmy dla mieszkańców prawie 500 sadzonek głównie buków pospolitych oraz dębów szypułkowychmówi Roman Urbaniak z Nadleśnictwa Głogów.

Po sadzonkę mógł się zgłosić każdy i jak się okazało chętnych nie brakowało. Podczas wręczania sadzonek leśnicy szczegółowo instruowali mieszkańców jak zasadzić drzewko, a później odpowiednio o nie dbać.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..