Opublikowany: pt, Mar 22nd, 2019

Kaskadowy pomiar prędkości w Legnicy

Od wczesnego ranka legniccy policjanci wnikliwie kontrolują dziś prędkość, z jaką podróżują kierowcy. Wszystko po to, by na drogach było mniej wypadków. Akcja potrwa do późnego wieczora.

– Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi – tlumaczy st. sierż. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Cel działań jest jasny – ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy przekraczają prędkość lub w inny rażący sposób łamią przepisy.

– Do działań zostaną wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych – zaznacza st. sierż. Tersa.

Policjanci z legnickiej drogówki będą dziś prowadzić działania w ramach akcji aż do godz. 22. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie nieprzestrzeganie dozwolonej prędkości jest od lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolziji na drogach w całym kraju. Co warte podkreślenia, policyjne analizy potwierdzają, że konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania zmotoryzowanych użytkowników dróg nie zawsze ponoszą sami sprawcy, ale często także inni uczestnicy ruchu drogowego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..