Opublikowany: pt, Lip 20th, 2018

Karpigrafia pod Wieżą

Muzeum Regionalne w Jaworze zaprasza na wernisaż wystawy „Karpigrafia” Krzysztofa Kułacza Karpińskiego, który odbędzie się w tę sobotę w Galerii pod Wieżą (Zamek Piastowski w Jaworze). Jak co roku, w przestrzeni poddasza zamku zostanie zaprezentowany dorobek artystów współczesnych związanych z regionem.

Krzysztof Kułacz Karpiński ukończył historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując dyplom z rzeźby barokowej uzyskał u prof. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego.

Artysta od lat związany z regionem Zagłębia Miedziowego. Obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i grafiką, którą definiuje pod nazwą własną Karpigrafia.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17. Wystawę będzie można podziwiać do 30 września.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..