Opublikowany: pt, Cze 21st, 2019

Jak Kargul z Pawlakiem na lubińskim rynku

To będzie pierwsza taka impreza na lubińskim rynku, ale organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatnia. – Zapraszamy kresowiaków i nie tylko – uśmiecha się Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior, jednego z organizatorów spotkania „Jak Kargul z Pawlakiem…”, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca.

– W Lubinie mieszka sporo kresowiaków, do tego właśnie przypada 25-lecie Towarzystwa Miłośników Ziemi Trembowelskiej lubińskiego oddziału „Boryczówka” – wyjaśnia powody zorganizowania tej imprezy Elżbieta Miklis.

W niedzielne popołudnie na lubińskim rynku będzie można posłuchać lwowskiej i kresowej muzyki oraz kresowych opowieści – na scenie wystąpią m.in. Hosadyna od Lubina, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, Siedlecka Nuta i Wrzos. Będzie można także coś zjeść, między innymi smakowite pajdy chleba ze smalcem. Na koniec zaś, o godzinie 18, w plenerowym kinie letnim wyświetlony zostanie film „Sami swoi” – w wersji czarno-białej.

– Chcemy wprowadzić w Lubinie element kultury kresowej. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać wiedzę i tradycję młodym osobom oraz zainteresować ich tym tematem – dodaje Miklis. – Być może ta impreza stanie się cyklicznym wydarzeniem i będziemy spotykać się co roku – mówi.

Początek spotkania „Jak Kargul z Pawlakiem…” zaplanowano na godzinę 14. Szczegółowy program można znaleźć na plakacie poniżej.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..