Kąpiel coraz bliżej (WIDEO)

Spragnieni wypoczynku mieszkańcy powiatu legnickiego odliczają dni do otwarcia nowych miejsc wypoczynku nad wodą. Dziś takich brakuje, co bywa dotkliwe szczególnie w upalne dni. Sprawdzamy postęp prac dwóch inwestycji – w Jezierzanach oraz w Legnicy.

W Jezierzanach praca idzie pełną parą. Teren ma już plażę z prawdziwego zdarzenia, woda jest oczyszczona. Po weekendzie staną tam obiekty – food tracki, sanitariaty, recepcja, biuro ratowników. Prywatny inwestor nie stracił zapału. O otwarciu kąpieliska dla mieszkańców i planach na przyszłość wciąż opowiada z błyskiem w oku. Dziś zapewnia, że zdąży z deklarowanym wstępnie terminem otwarcia – 25 czerwca.

Pełni optymizmu ruszamy w kierunku parku Miejskiego w Legnicy. Tu kultowy dla wielu legniczan Kabewiak zmienił oblicze dzięki inwestycji wartej ponad 26 mln zł. Tym samym miasto dogania Lubin czy Jawor, gdzie legniczanie dojeżdżali w poprzednich latach, by w warunkach, jakich nad Kaczawą brakuje spędzić rodzinny wypoczynek nad wodą. Pełnej radości jednak nie ma, nawet tuż przed otwarciem AquaFun, o czym już na etapie planowania tej inwestycji świadczyły burzliwe dyskusje radnych.

Jako, że lepiej się radować niż smucić, legniczanom pozostaje dziś odliczać dni do pierwszej kąpieli na pachnącym nowością basenie odkrytym. Kiedy to nastąpi? Czy ostatnie prace i odbiór przebiegają zgodnie z planem? Te i kilka innych podstawowych pytań planowaliśmy zadać szefowej miejskiej spółki SAG, wyznaczonej do rozmowy przez biuro prezydenta. Przez cały tydzień nie znalazła jednak czasu, by za naszym pośrednictwem przekazać te wieści mieszkańcom.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code