Opublikowany: sob, Sie 19th, 2017

Kaja Załęczna zagrała ostatni mecz (FOTO)

Kaja Załęczna rozegrała dziś swój pożegnalny mecz. Były wspomnienia, podziękowania i dobra zabawa. Kaja Załęczna reprezentowała barwy Zagłębia Lubin przez całą swoją sportową karierę. Dziś przyszedł czas na podziękowania dla skrzydłowej miedziowych!

Ikona Zagłębia Lubin, wychowanka naszego klubu podczas 20. Memoriału im. Henryka Kruglińskiego rozegrała swój pożegnalny mecz. Na parkiecie zobaczyliśmy wiele znamienitych zawodniczek, w tym Vanessę Jelić, Jelenę Kordić, Tatianę Shtefan, Annę Pałgan, Beatę Miazgę, Elżbietę Szczepaniak, Renatę Jakubowską, Sabinę Kubisztal, Iwonę Niedośpiał, Natalię Ciepłowską, Nataszę Tsvirko. W bramce „Kaja Team” zobaczyliśmy Monikę Maliczkiewicz a gościnnie w ekipie zagrał kibic Larviku, Miksiewicz, który wygrał licytację przeznaczoną na pomoc na rehabilitację Blanki Koliszak. Trenerem zespołu był Zbigniew Rutka, a niespodzianką… Michał Kubisztal, który zdobył mistrzostwo Polski z męską drużyną Zagłębia. Naprzeciw „Kaja Team” stanęła pierwsza drużyna Metraco Zagłębia Lubin, w składzie z występującymi w Superlidze zawodniczkami.

Każda akacja oklaskiwana była brawami. Na parkiecie liczyła się dobra zabawa, spotkanie po latach i możliwość wspólnej gry w podziękowaniu dla Kai Załęcznej za jej całą karierę, wszystkie zdobyte medale, bramki, akcji, a przede wszystkim za serce wkładane w każdy mecz. Na parkiecie oprócz meczów i braw były atrakcje i konkursy dla kibiców, cały czas w centrum uwagi była zawodniczka z numerem 4 na koszulce.

Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 16:16. Ostatni rzut oddała Kaja Załęczna, która po końcowej syrenie utonęła w ramionach koleżanek. Po meczu przyszedł czas na podziękowania i wspólne zdjęcia – Tak naprawdę jeszcze to do mnie nie dotarto. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w dzisiejszym meczu, a także tym, którzy byli ze mną i pomagali przez całą moją sportową karierę – mówiła po meczu Kaja Załęczna.

Kaja Załęczna, wcześniej występująca pod panieńskim nazwiskiem Daszewska z Zagłębiem Lubin związana była przez swoją całą karierę sportową. Z miedziowym klubem święciła największe sukcesy, w tym ten najcenniejszy – mistrzostwo Polski w 2011 roku. Kaja ma także na swoim koncie osiem srebrnych, trzy brązowe „krążki” oraz cztery Puchary Polski. Wychowanka Zagłębia Lubin to również 44-krotna reprezentantka Polski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..