Opublikowany: pt, Lut 14th, 2020

Już dziś wieczorem Charytatywny Koncert z Narodową

Trwają ostatnie przygotowania. Przed muzykami jeszcze próba generalna, a już o godzinie 20 w Lubinie rozpocznie się Charytatywny Koncert z Narodową. – Mamy takie ambicje, by połączyć wszystkie środowiska, które działają w Lubinie i stworzyć piękny wieczór, podczas którego spotykają się, rozmawiają, potańczą, posłuchają muzyki w różnej jej odcieniach. A przede wszystkim pomogą potrzebującym – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor i dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej.

W hali Regionalnego Centrum Sportowego praca wre. Na parkiecie stanęły stoliki, a na scenie, która tym razem została ulokowana z innej strony niż zazwyczaj, ćwiczą muzycy z Narodowej Orkiestry Dętej. Trwają próby świateł i dźwięku. Na godzinę 16 zaplanowano próbę generalną.

– Będzie różnorodnie, różnobarwnie, muzyka operowa, jazzowa, gwiazdy, młodzież lubińska, orkiestra kilkudziesięcioosobowa. Będzie naprawdę pięknie – zachęca do przyjścia na koncert dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej. – Dzisiejszy event jest specyficzny, ponieważ łączy w sobie elementy balu, koncertu, aukcji, zabawy tanecznej, poza tym odbywa się po raz pierwszy – dodaje Mariusz Dziubek.

Najpierw będzie można usłyszeć muzykę poważną, później rozrywkową. Zabrzmi uwertura do opery „Wilhelm Tell” Rossiniego czy aria Sylwy z „Księżniczki czardasza”. Tę ostatnią wykona lubinianka Liliana Iżyk.

– Mam nadzieję, że uda mi się porwać publiczność również do tańca podczas „Księżniczki czardasza”, którą będę miała okazję wykonywać na scenie – uśmiecha się sopranistka, przyznając, że po raz pierwszy będzie miała okazję wystąpić z orkiestrą dętą – takie grupy to rzadkość nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą. – Własna publiczność uskrzydla. Zawsze z radością przyjeżdżam do Lubina – dodaje.

Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz, a na scenie zobaczymy m.in. Rafała Brzozowskiego.

Dzisiejszy koncert zamknie aukcja charytatywna. Głównym celem wydarzenia jest bowiem zbiórka pieniędzy na trzy lubińskie stowarzyszenia: Równe Szanse, Palium oraz Centrum Psychoonkologii Vivre. Również dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie w całości przekazany na te trzy organizacje.

A do wylicytowania będzie między innymi batuta Mariusza Dziubka, którą dyrygował podczas Koncertu Wolności na lubińskim rynku. Więcej o przedmiotach, które będzie można wylicytować pisaliśmy TUTAJ.

Organizatorzy mają nadzieję, że Charytatywny Koncert z Narodową stanie się imprezą cykliczną.

Fot. MB i MRT

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..