Opublikowany: nie, Paź 6th, 2019

Jutro rusza głosowanie LBO

Od jutra do 21 października mają czas legniczanie, by wskazać, które inwestycje są dla nich w tym roku najpilniejsze. Gdzie można znaleźć punkty do głosowania? Wśród jakich zadań wybierać? Przypominamy zasady obywatelskiego budżetu nad Kaczawą.

To już 7. edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rusza jutro i potrwa dwa tygodnie. Tym razem można wybierać spośród 38 projektów autorstwa mieszkańców. Każdy może przeznaczyć na wybrane zadania 5 punktów – zarówno na jeden projekt, jak i na kilka z nich, planowanych na różnych obszarach miasta.

Tradycyjnie już, poprzeć wybraną inicjatywę można zarówno przez internet (lbo.legnica.eu – przycisk “Głosuj”), jak i w jednym z 16 punktów do głosowania.

– W etapie drugim wprowadzamy poprawnie swoje dane, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL. Następnie przechodzimy do trzeciego etapu, w którym przyznajemy 5 punktów na jeden wybrany projekt lub dzieląc na kilka różnych projektów z dowolnego obszaru miasta. W etapie czwartym podajemy swój numer telefonu komórkowego, na który otrzymamy kod weryfikacyjny. Kod ten wpisujemy w odpowiednie miejsce formularza. Co ważne, na jeden numer telefonu można otrzymać maksymalnie do 5 kodów autoryzacji, więc z jednego numeru może skorzystać do pięciu osób – poucza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Gdzie głosować na terenie Legnicy? Oto lista punktów:

· Zespół Szkół Samochodowych, ul. Słubicka 7
· Filia nr 2 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Pomorska 56
· Filia nr 1 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Gojawiczyńskiej 4
· Filia nr 4 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Heweliusza 7/N
· Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Polarna 1
· Świetlica Terapeutyczna Nr 1, ul. Bracka 16
· Miejskie Przedszkole nr 3, ul. Rzemieślnicza 10
· Szkoła Podstawowa Nr 19, al. Rzeczypospolitej 129
· Centrum Dialogu Obywatelskiego, Rynek 4
· II Liceum Ogólnokształcące, ul. Zielona 17
· Młodzieżowe Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 3
· Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Jaworzyńska 47
· Miejskie Przedszkole Nr, ul. Krzemieniecka 1
· Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Lotnicza 26
· Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Marynarska 31
· Filia nr 5 Legnickiej, Biblioteki Publicznej, ul. Wielogórska 1.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..