Jesień Teatralną sposobem na smutek

Ostatnia prosta przed Jesienią Teatralną. W tym roku odbędzie się XIII edycja impreza. Bilety już w sprzedaży.

Teatr jest najlepszym gabinetem terapeutycznym. Na scenie produkujemy najcudowniejszy lek na wszystko. To zdanie aktorki Anny Dymnej najlepiej oddaje tegoroczny zamysł organizatorów jesieni teatralnej. Chcemy podczas tej edycji przede wszystkim rozbawić widza mówi dyrektor ck muza. – Rozpoczynamy 25 września i wszystkich państwa, którzy cierpią na jakieś obniżenie nastroju bądź zmagają się ze smutkiem pocovidowym, zapraszamy bardzo serdecznie na koncert zespoły „Poparzeni Kawą 3”, których gościliśmy w muzie 2 lata temu i to chyba był jedyny koncert, na którym byłam, na którym cała widownia bawiła się na stojąco. Jeśli chcą państwo rozbawić tej jesieni, zapraszamy serdecznie. Hitem tego zespołu jest między innymi „Byłaś dla mnie wszystkim”. – mówi  Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor ck Muza w Lubinie.

Pierwszy spektakl zaplanowano na 2 października w wykonaniu teatru KTO z Krakowa. – Będą również ulubieńcy z Polskiego w Szczecinie, czyli Michał Janicki i Adam Dzieciniak w sztuce „Do trzech razy sztuka” oraz spektakl Marcela Wiercichwskiego, który przekładaliśmy 3 razy, w reżyserii właśnie Marcela Wiercichowskiego w obsadzie m.in. Dariusz Kamys, sztuka pt. „Porwanie”. – opowiada dyrektor ck Muza.

Lokalnym akcentem będzie koncert zespołu Hylla z Krzysztofem Figurskim z Lubina, twórcą hejnału.  – Oni trafili do mnie z taką propozycją, bardzo ciekawa rzecz, bo ja przesłuchałam sobie i płytę, i youtube posłuchałam. Niesamowite – koncert 15 października, bardzo interesujące połączenie elektroniki z motywami etnicznymi. Trochę Bojkowskie, Łemkowskie pieśni. Bardzo, bardzo ciekawy projekt. – dodaje Małgorzata Życzkowska – Czesak.

Bilety można już kupić, warto się pospieszyć, bowiem z powodu obostrzeń pandemicznych, duża sala może być zapełniona w 75% czyli zajętych może zostać jednorazowo 300 miejsc.

Dodaj komentarz