Jerzmanowice, Kolonia Kołłątaja i Dobroszów wyróżnione

Znamy wyniki czwartej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na 37 projektów zgłoszonych przez mieszkańców głosowało niemal 1,3 tys. osób. Realizacja zwycięskich zadań ruszy w kwietniu br.

Przypomnijmy, że w głosowaniu GChBO mógł wziąć udział każdy mieszkaniec gminy wpisany do rejestru wyborców. Z tej możliwości skorzystały ostatecznie 1292 osoby. Frekwencja cieszy włodarzy gminy.

– Bardzo dziękujemy mieszkańcom za to, że tak licznie zaangażowali się w tegoroczną edycję Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu w naszej gminie kolejny raz będą realizowane projekty, które są potrzebne mieszkańcom i o które sami wnioskowali. To ubogaca naszą gminę i wzmacnia poczucie wspólnoty – komentuje wójt Andrzej Pyrz.

Zgodnie z zasadą przyjętą przez urzędników, najaktywniejsze miejscowości zostały wyróżnione możliwością realizacji dodatkowego projektu. W tym roku przywilej ten przypadł mieszkańcom Jerzmanowic, Kolonii Kołłątaja i Dobroszowa, gdzie frekwencja przekroczyła 50 proc. W pierwszej z wsi 125 tys. zł trafi na renowację drzwi świetlicy wiejskiej. W drugiej – na rozbudowę oświetlenia ulicznego, kosztem 8 tys. zł. W Dobroszowie 9 tys. zł pochłoną: zagospodarowanie placu po remizie strażackiej oraz zakup zmywarki do świetlicy wiejskiej.

Pełną listę zwycięskich projektów można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Chojnów.

Dodaj komentarz