Opublikowany: śr, Cze 12th, 2019

Jednoręcy bandyci w rękach policjantów (WIDEO)

Fot. KMP w Legnicy

8 nielegalnych automatów do gier hazardowych zarekwirowali legniccy policjanci w jednym z lokali przy ul. Jaworzyńskiej. Maszyny wkrótce trafią do magazynu służby celno-skarbowej.

Choć za wykorzystywanie nielegalnych automatów do gier hazardowych grożą wysokie kary, ich właściciele nadal ryzykują, licząc na pokaźny zysk. Właśniego do takiego nielegalnego królestwa hazardu dotarli legniccy stróże prawa.

– Kiedy funkcjonariusze weszli do lokalu mieszczącego się w Legnicy ujawnili 8 automatów do gier hazardowych. Takie działania policji zawsze odbywają się przy współdziałaniu funkcjonariuszy Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy, którzy teraz szczegółowo będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy. Zarekwirowane urządzenia wkrótce trafią do depozytu służby celno-skarbowej w Legnicy, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jak przypominają stróże prawa, za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..