Opublikowany: pon, Kwi 15th, 2019

Jedna placówka zawiesiła strajk

Mija ósmy dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. Dziś jedna z lubińskich placówek zawiesiła protest. Jest nią Przedszkole Miejskie nr 3, które znów normalnie przyjęło podopiecznych. Co jest tego powodem?

Mieszczące się przy ul. Kilińskiego przedszkole, podobnie jak 12 innych tego typu placówek w Lubinie i tysiące w całym kraju, od poniedziałku 8 kwietnia przystąpiło do ogólnopolskiej akcji strajkowej w oświacie. Aktywnie brało w nim udział 11 pracowników na 19 zatrudnionych w placówce. Przez pięć dni, czyli do piątku 12 kwietnia, działała tu tylko jedna około 20-osobowa grupa dzieci, podczas gdy na co dzień takich grup jest pięć. Dziś wszystko jednak powróciło do normy.

– Nauczyciele zawiesili akcję protestacyjną w trosce o rodziców, którzy nie mają z kim zostawiać swoich dzieci. Jednak zaznaczają, że strajk nadal popierają i zgadzają się z postulatami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wyrażają to choćby swoim strojem i przyczepionymi znaczkami z charakterystycznym wykrzyknikiem – mówi Ewa Bieleń, dyrektorka przedszkola nr 3.

– Dziś wszystkie panie są w pracy, ale w każdej chwili mogą powrócić do strajku – dodaje pani dyrektor.

Fot. Materiały Prasowe ZNP

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..