Opublikowany: śr, Kwi 29th, 2020

Jeden z marihuaną, drugi z metamfetaminą

Posiadanie środków odurzających i psychotropowych jest w Polsce karnie zabronione. Reguluje to ustawa z 1997 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Każda osoba, która posiada przy sobie zakazaną substancją i zostanie zatrzymana przez policję musi się liczyć z postępowaniem karnym. Przekonają się o tym dwaj mieszkańcy powiatu jaworskiego…

Fot. ilustracyjne

Scenariusz zawsze jest podobny. Patrol policyjny podejmuje interwencje wobec osoby, która na widok przejeżdżającego radiowozu zaczyna się nerwowo zachowywać lub wyrzuca coś na ziemię. Okazuje się, że osoba posiada przy sobie marihuanę, amfetaminę lub inne zakazane prawem środki odurzające.

– Funkcjonariusze zabezpieczają środki, a zatrzymanego „delikwenta” doprowadzają do komendy. Następuje przeszukanie osoby, ważenie i testowanie narkotyków oraz przeszukanie w mieszkaniu zatrzymanego. Często sprawca spędza noc w policyjnym areszcie. Potem już tylko wszczęcie postępowania karnego, przedstawienie zarzutów podejrzanemu i w końcu sprawa trafia do sądu…i wyrok skazujący – przypomina procedury aspirant sztabowy Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Taki właśnie finał spotka dwóch mieszkańców  powiatu jaworskiego, przy których funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Jeden z nich, 21-latek, posiadał przy sobie metamfetaminę, a drugi marihuanę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..