Opublikowany: wt, Sie 27th, 2019

Jechał pijany, miał zakaz prowadzenia pojazdów i uderzył policjanta

W nocy z soboty na niedzielę lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie zatrzymania 32-latek był agresywny i naruszył nietykalność cielesną policjanta.

W niedzielę około godz. 3 nad ranem lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie, który stoi na środku drogi i siedzą w nim pijani mężczyźni.

– Na miejsce udał się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy potwierdzili, że auto stoi na pasie ruchu, a wewnątrz siedzi dwóch mężczyzn. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1.4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia mł. asp. Anna Szajbler, oficer prasowy lubińskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto 32-latek był agresywny w trakcie interwencji.

– Kierowca nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia, zaczął ich znieważać oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich – dodaje Szjabler.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..