Jazz w ruinach kościoła

Muzyka w ruinachAdam Pierończyk i Miroslav Vitous wystąpią na pierwszym koncercie w ruinach Kościoła św. Mikołaja w Głogowie. Zniszczona świątynia będzie od tej pory scenerią cyklicznych spotkań muzyków z mieszkańcami miasta. 

Znany z nietuzinkowych pomysłów polski jazzman Adam Pierończyk ma na koncie 12 nominacji oraz dwie główne nagrody “Fryderyk” jako „Jazzowy Muzyk Roku” oraz za „Jazzowy Album Roku”. Jedenaście razy został wybrany „Najlepszym Saksofonistą Sopranowym” według magazynu „Jazz Forum”. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Ted Curson i Leszek Możdżer. Do wspólnego grania zaprosił też jednego z najwybitniejszych kontrabasistów w historii muzyki jazzowej, Miroslava Vitousa. Ten legendarny czeski muzyk w latach 60. otrzymał stypendium Berklee College of Music i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Podbił tamtejszą scenę muzyczną, koncertując z takimi sławami, jak Chick Corea, Miles Davis czy Stan Getz.

Pierwsza wspólna płyta jazzowego duetu, zatytułowana “Wings”, została nominowana do nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Jazzowy Album Roku. Drugi album Pierończyka i Vitousa ukaże się już w czerwcu 2017 r.  W ruinach głogowskiego kościoła artyści wystąpią 11 czerwca, o godzinie 21.

Koncert organizowany jest pod patronatem prezydenta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza. Redakcja Regionfan..pl objęła to wydarzeniem patronatem medialnym.

Szczegółowe informacje na temat biletów znajdując się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Dodaj komentarz