Opublikowany: pt, Lis 24th, 2017

Jaworzanie walczyli z “bykami” (FOTO, WIDEO)

W tym roku na uczestników VIII Jaworskiego Dyktanda czyhały nie tylko późnojesienne hipochondryczne chimery. O pióro burmistrza miasta i tytuł mistrza ortografii walczyło ponad 90 uczestników.

Inicjatorką ósmej edycji Jaworskiego Dyktanda jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która po raz pierwszy zorganizowała je trzynaście lat temu w sali rajców jaworskiego ratusza. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później uczestników było już dwukrotnie więcej. Gdy w 2010 roku odbyła się jego trzecia edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski. Bywało też, że pióro burmistrza musiało opuścić Jawor.

W tym roku powędrowało do Krakowa, bo właśnie stamtąd przyjechał Tomasz Malarz. – Lubię język polski i zabawę z ortografią. Często biorę udział w takich konkursach. To dyktando nie należało do najtrudniejszych, wolę trudniejsze – powiedział nam tegoroczny mistrz. Pierwszym wicemistrzem ortografii została Alicja Howaniec z Gryfowa Śląskiego, a drugim – Bożena Kloc ze Świdnicy. W kategorii do lat 13 tytuł mistrza ortografii i główna nagroda powędrowały do Adama Gawrońskiego z Jawora (uczeń Szkoły Podstawowej nr 5). Tuż za nim uplasowali się odpowiednio: Julia Mucha i Katarzyna Mroczek. Jury przyznało także wyróżnienie, które otrzymała Dominika Stecka.

Czy tegoroczne dyktando było rzeczywiście trudne? Zapraszamy do zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności. Czyta Mirosław Malec:

Materiał wideo:

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..