JAWOR/BOLKÓW. Tytoniowa wpadka

76-839Ponad 26 kg tytoniu oraz 20 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci i celnicy w mercedesie zatrzymanym do kontroli. Autem podróżował 28-letni jaworzanin. Podejrzany o przestępstwo karnoskarbowe trafił do policyjnego aresztu.

– Do zatrzymania doszło w poniedziałek na jednej z dróg w pobliżu miasta – ujawnia podkomisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy jaworskiej policji. – Mając podejrzenia, co do przestępczej działalności kierującego, funkcjonariusze sprawdzili jego bagaż. Podejrzenia okazały się uzasadnione. W bagażniku oraz na tylnej kanapie pojazdu znajdowały się worki wypełnione tytoniem oraz papierosami niewiadomego pochodzenia – dodaje rzecznik.76-838

Ponadto w mieszkaniu na terenie Bolkowa, które zajmował zatrzymany kierowca, znaleziono kolejne paczki papierosów oznaczone rosyjską banderolą. Funkcjonariusze Izby Celnej wstępnie oszacowali straty na szkodę Skarbu Państwa na niemal 34 tys. zł.

– Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również czy zatrzymany nie zajmował się handlem nielegalnymi papierosami i tytoniem oraz skąd miał zabezpieczone wyroby. Za czyn, o który jest podejrzany, odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje podkomisarz Kordian Mazuryk.

JOM/FOT. KPP JAWOR

Dodaj komentarz