JAWOR. Wyremontują budynek Gimnazjum nr 1

Gmina Jawor pozyskała 200 tys. zł dotacji dla Gimnazjum nr 1Zaniedbany, wysłużony budynek gimnazjum w Jaworze aż prosił się o generalny remont. Władze miasta pozyskały z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej na ten cel 200 tys. zł. Szkoła zostanie odświeżona i unowocześniona.

Jest co remontować. Teren szkoły, przy każdych większych opadach jest notorycznie zalewany, dlatego część prac będzie skupiała się na odwodnieniu kanału ciepłowniczego. Wymianie będą podlegały zarówno drzwi wejściowe jak i wewnętrzne. Sale zostaną gruntownie wyremontowane, ściany odświeżone. Priorytetem będzie również wymiana ogrzewania.

Gimnazjum nr 1 w Jaworze otrzymało dodatkowe wsparcie, która zostanie uzupełnione o wkład własny gminy. Niestety, zmiany na terenie szkoły nie obejmują budowy boiska, która początkowo była planowana.

– Uzyskane środki wykorzystamy na najpilniejsze potrzeby modernizacyjno-remontowe w Gimnazjum nr 1. Musieliśmy odstąpić od planów wybudowania na terenie gimnazjum boiska lekkoatletycznego ze względów technicznych. Zależało nam, aby te dodatkowe środki trafiły właśnie tutaj i zostały spożytkowane na poprawę nie tylko estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa oraz warunków dla naszych uczniów oraz wszystkich pracowników tej szkoły – mówi burmistrz Jawora Artur Urbański.

ER, DRM/FOT. UM JAWOR

Dodaj komentarz