JAWOR. Wyłudzali kredyty

IMG_6331Dwóch obrotnych mieszkańców gminy Strzegom, za pośrednictwem tzw. słupów, w trakcie jednego dnia zdołali wyłudzić aż kilka tysięcy złotych, zaciągając pożyczki w czterech internetowych instytucjach finansowych.

Najpierw oferowali bezrobotnym załatwienie dobrze płatnej i legalnej pracy. Rzekomym warunkiem zdobycia etatu było posiadanie konta bankowego, a że ich ofiary nie miały własnych rachunków, oszuści „pomagali” im w formalnościach bankowych. Następnie, po wejściu w posiadanie danych osobowych, na cudze nazwiska brali pożyczki.

– Podejrzani nie zdołali jednak wypłacić sobie wyłudzonych pieniędzy – informuje aspirant sztabowy Kordian Mazuryk, oficer prasowy jaworskiej policji. Zostali zatrzymani przez policjantów z jaworskiej komendy. W porę ustalono także pokrzywdzonych i okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa – dodaje.

Teraz oszustom w wieku 37 i 20 lat grozi kara do ośmiu lat więzienia. Mężczyźni usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Jeden z nich w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając m.in. ile ostatecznie takich oszustw mają na koncie. Nie wkluczają również udziału innych osób w tym procederze i kolejnych zatrzymań.

JOM

Dodaj komentarz