JAWOR. Wieczór z kulturą żydowską

7753Jaworski Ośrodek Kultury oraz Fundacja „PRO ARTE 2002” zaprasza na wieczór z kulturą żydowską. Będzie można poznać historię społeczności żydowskiej w Polsce oraz wysłuchać koncertu w języku hebrajskim oraz jidysz. Spotkanie odbędzie się w piątek o 11.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie „Opowieści Chanukowe” zostało zainspirowane grudniowym świętem żydowskim – Chanuką. Uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści Jerzego Kichlera, współtwórcy programu rekonstrukcji i odnowy życia gmin żydowskich w Polsce, który obecnie zajmuje się restauracją Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Atrakcją będzie również koncert jedynego w Polsce kwartetu – chóru synagogalnego, który wykona tradycyjne pieśni żydowskie.

– Jest to niezwykłe spotkanie, poświęcone modlitwie, muzyce oraz wspomnieniom. Uczestnicy zwykle zadają mnóstwo pytań. Szczególnie młodzi ludzie, którzy chcą rozwiać mity i stereotypy o życiu Żydów. Każdy, komu ta tematyki jest bliska sercu może skorzystać z zaproszenia – mówi Iwona Suchodolska z Jaworskiego Ośrodku Kultury w Jaworze.

ER

Dodaj komentarz