JAWOR. Strażacy ogłosili konkurs

maskotka strażakówJaworscy strażacy przyłączyli się do organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. Tematem są zagrożenia, jakie mogą się pojawić w codziennym życiu. Uczestnicy za pomocą grafiki przedstawią także, jak należy właściwie zachować się w tych sytuacjach. Prace należy przesyłać do 23 marca.

– Hasło tegorocznego konkursu brzmi „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” – mówi Łukasz Starowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaworze. – Chodzi nam o zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, bowiem właściwa postawa i świadomość występowania zagrożeń może uratować zdrowie, a nawet życie – dodaje strażak.

To 17. edycja konkursu plastycznego skierowanego do najmłodszych. Prace można wykonać w różnych formach: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie oraz przedstawić w formie komiksu.

Zabawa podzielona jest na cztery kategorie wiekowe:

I grupa to uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 i II grupa to klasy 4-6. Uczniowie gimnazjum to III grupa. Natomiast uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych oraz warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia) to IV grupa.

Etap powiatowy przeprowadzany jest przez starostwo powiatowe. Komisja, która wybierze najlepsze prace, prześle je do dalszego etapu – wojewódzkiego. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody i dyplomy.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

JW, DRM/FOT. PSP

Dodaj komentarz