JAWOR. Straty ogromne, zysk niewielki

IMG_0524Wartość ich łupów oszacowano na 8 tys. zł, jednak w skupie złomu udało im się na nich zarobić zaledwie 600 zł. Przez ponad miesiąc trzech jaworzan skradło 30 aluminiowych burt z naczep i samochodów ciężarowych. Teraz grozi im do pięciu lat więzienia.

– Do pierwszej kradzieży doszło na początku lutego, kiedy to z terenu jednej z jaworskich firm skradli kilka dwumetrowych burt – informuje aspirant sztabowy Kordian Mazuryk, oficer prasowy policji. – Następnie zanieśli je do punktu skupu złomu. Przez kolejne tygodnie kontynuowali swój przestępczy proceder, pozbawiając naczepy i samochody ciężarowe aluminiowych elementów – dodaje policjant.

Mundurowi wpadli na trop złodziei na początku marca. Wtedy zatrzymali podejrzanego 25-latka. Udowodnili, że nie działał sam. Okazało się, że w czterech kradzieżach pomagał mu 26-letni kolega, natomiast w trzech przypadkach przestępstwa dopuścił się wspólnie z 39-latkiem.

Najmłodszy i najstarszy z mężczyzn usłyszeli już zarzuty. Natomiast 26-latek trafił za kratki, ponieważ był poszukiwany za inne przestępstwa. Wszyscy podejrzani w przeszłości mieli już konflikt z prawem.

JOM

Dodaj komentarz