JAWOR. Ruszają Dni Jawora

Dni JaworaJawor zaczyna wielkie świętowanie. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie zespół PIERSI. Z okazji święta miasta organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje na scenie i poza nią. W programie Pikniku Rodzinnego są m.in. pokazy akrobatyczne kulturystyczne, zawody wędkarskie oraz kino nocne. Miasto będzie świętować do niedzieli 21 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Tegoroczny Piknik Rodzinny otworzą amatorskie prezentacje artystyczne. Na scenie wystąpią m.in. uczniowie Ogniska Muzycznego, zespół wokalny „Czadowe dzieciaki”, „Euforia” oraz „Zespół na 5+1”. Program rozpocznie się o godzinie 17. Zespół „Niepoprawni” zagra o godzinie 19.30, natomiast gwiazda wieczoru zespół PIERSI wystąpi o godzinie 21.

– W sobotę o godz. 15 uroczyście otworzymy miasteczko organizacji pozarządowych, bo to one w tym roku czynnie włączyły się w organizację Dni Jawora. Sobotnie świętowanie zakończą koncerty i piękne widowisko nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej – mówi Emilian Bera, burmistrz.

W programie są także zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Jawora. Zumba dla wszystkich, czyli „Od juniora do seniora” rozpocznie się o godzinie 17.45. Na scenie wystąpią zespoły AR PO DE oraz „Photony” z Legnicy. Wieczorem odbędzie się widowisko zatytułowane „Noc Świętojańska” w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego „Krąg” ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. W planie jest także wspólne puszczanie wianków na wodzie.Dni Jawora - program

Niedziela, ostatni dzień Pikniku Rodzinnego upłynie pod znakiem sportowych rozgrywek. O godzinie 9 odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej im. Mieczysława Bieniusiewicza Jawor 2015. Natomiast Siatkarski Piknik Rodzinny zostanie rozegrany o godzinie 15 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Podczas trwania Dni Jawora ze względów bezpieczeństwa będzie obowiązywał zakaz kąpieli na terenie ośrodka oraz zakaz przebywania na wale od strony ul. Myśliborskiej.

Wprowadzona zostanie również zmiana organizacji ruchu. Przez cały weekend będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Myśliborskiej na odcinku wzdłuż Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Wjazd na parking znajdujący się na ośrodku odbywać się będzie główna bramą (tak jak obecnie) natomiast wyjazd – bramą znajdująca się na końcu parkingu.

MAT. UM JAWOR

Dodaj komentarz

*

code