JAWOR. Powstanie sportowy obiekt

orlikJest zgoda na zmianę lokalizacji tzw. lekkoatletycznego orlika. W ubiegłym tygodniu burmistrz Artur Urbański otrzymał zapewnienie od wicemarszałka Radosława Mołonia, że inwestycja może być zrealizowana pod nowym adresem.

Kilka tygodni temu Jawor otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego 300 tys. zł dofinansowania na budowę obiektu lekkoatletycznego w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Pierwotnie inwestycja była planowana w Gimnazjum nr 1. Ostatecznie powstanie przy Szkole Podstawowej nr 5.

marszalek
Wicemarszałek Radosław Mołoń, odpowiadający m.in. za edukację i sport w województwie, zgodził się z argumentami burmistrza.

– Należało zmienić lokalizację z uwagi na przebiegające przez teren gimnazjum, wykonane w starej technologii, sieci ciepłownicze – wyjaśnia Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji w jaworskim urzędzie miasta. – Sieci zasilają osiedla Piastowskie, Przyrzecze i Słowiańskie. Ich stan techniczny uniemożliwia prowadzenie robót ziemnych i budowlanych. Inwestycja narażałaby na uszkodzenie tej infrastruktury. Przewidywane koszty usunięcia kolizji, spółka Ciepło-Jawor, oszacowała na około milion złotych netto. Stąd podjęto decyzję o przeniesieniu zadania na teren Szkoły Podstawowej Nr 5, który spełnia wszystkie wymogi i założenia programu – dodaje szef promocji.

Ponadto, według firmy Ciepło-Jawor, przełożenie sieci w tym roku nie byłoby możliwe z uwagi na konieczność zapewnienia tzw. gotowości cieplnej podczas wrześniowego rozpoczęcia sezonu grzewczego.

Cała inwestycja ma kosztować 600 tys. zł. Za te pieniądze powstaną dwie bieżnie: czterotorowa okólna, o obwodzie 200 m, oraz sześciotorowa do sprintu o długości 100 m – łącznie 120 m ze startem i wybiegiem. Obie mają być pokryte syntetyczną nawierzchnią o szerokości toru 1,22 m.

Wewnątrz bieżni okólnej zaplanowane jest boisko do piłki nożnej o wymiarach 45 x 30 m z naturalną trawą oraz ogrodzeniem wyposażonym w tzw. piłkochwyty.

JOM, FOT. ARCHIWUM UM JAWOR

Dodaj komentarz