Opublikowany: śr, Lip 15th, 2015

JAWOR. Powstanie fabryka Jaguara?

fot. UM JAWORFabryka Jaguara w Jaworze! Brzmi nierealnie, ale już wkrótce może stać się faktem. Jak dowiedzieliśmy się w jaworskim ratuszu, rozmowy z inwestorem są na ostatniej prostej.

W Jaworze przedstawiciele Tata Motors – właściciela Jaguara i Land Rovera, gościli już kilkakrotnie. Samorząd ze swojej strony zadbał o plany rozwoju i przygotował procedury, natomiast wszelkie formalności odbywają się na szczeblu rządowym. Zapytany o inwestora włodarz miasta, póki co nie zdradza szczegółów.

– Niestety nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Mnie i pozostałych negocjujących obowiązuje klauzula poufności – mówi Emilian Bera burmistrz Jawora.

Z ogólnopolskich doniesień można jednak wywnioskować, że spośród 14 miast aplikujących o pozyskanie inwestora z Indii, to właśnie Jawor został najwyżej oceniony. Do pokonania została jeszcze stolica Słowacji, Bratysława.

O przeznaczenie 400 hektarów pod inwestycje burmistrz Emilian Bera zabiegał od początku swojej kadencji. W Tata Motors zatrudnienie znalazłoby sześć tysięcy osób. Dla Jawora i okolic to ogromna szansa, bowiem bezrobocie na tym terenie utrzymuje się na poziomie 20 procent.

DS / Fot. UM Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..