JAWOR. PIERSI zagrają na Dniach Jawora

Dni JaworaGwiazdą tegorocznych Dni Jawora będzie zespół PIERSI. Z okazji święta miasta organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje nie tylko na scenie, ale i poza nią. W programie Pikniku Rodzinnego są pokazy akrobatyczne kulturystyczne, zawody wędkarskie oraz kino nocne. Miasto będzie świętować w najbliższy weekend od 19 do 21 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Wielkie świętowanie rozpocznie się w piątek 19 czerwca. Prezentacje artystyczne w wykonaniu amatorskich grup odbędą się o godzinie 17. Na scenie wystąpią m.in. uczniowie Ogniska Muzycznego, zespół wokalny „Czadowe dzieciaki”, „Euforia” oraz „Zespół na 5+1”.

–  W sobotę natomiast program wręcz pęka w szwach. Zaplanowaliśmy na ten dzień mnóstwo akcentów sportowych, pokazów, warsztatów i animacji. O godz. 15.00 uroczyście otworzymy miasteczko organizacji pozarządowych, bo to one w tym roku czynnie włączyły się w organizację Dni Jawora. Sobotnie świętowanie zakończą koncerty i piękne widowisko nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej – mówi  Emilian Bera, burmistrz.

20 czerwca o godzinie 9 odbędą się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Jawora. Zumba dla wszystkich, czyli „Od juniora do seniora” rozpocznie się o godzinie 17.45. Na scenie wystąpią zespoły AR PO DE oraz „Photony” z Legnicy. Wieczorem odbędzie się widowisko zatytułowane „NocDni Jawora - program Świętojańska” w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego „Krąg” ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. W planie jest także wspólne puszczanie wianków na wodzie.

Ostatni dzień Pikniku Rodzinnego upłynie pod znakiem sportowych rozgrywek. O godzinie 9 odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej im. Mieczysława Bieniusiewicza Jawor 2015. Natomiast Siatkarski Piknik Rodzinny zostanie rozegrany o godzinie 15 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Ze względów bezpieczeństwa w dniach 19 i 20 czerwca na terenie ośrodka będzie obowiązywał zakaz kąpieli oraz zakaz przebywania na wale od strony ul. Myśliborskiej.
Wprowadzona zostanie również zmiana organizacji ruchu. W dniach 19 i 20 czerwca obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Myśliborskiej na odcinku wzdłuż Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”.

Wjazd na parking znajdujący się na ośrodku odbywać się będzie główna bramą (tak jak obecnie) natomiast wyjazd – bramą znajdująca się na końcu parkingu

MAT. UM JAWOR

Dodaj komentarz

*

code