JAWOR. Nowe mundury od burmistrza

spotkanie1Odznaki Wzorowego Strażaka, a także nowe mundury i komplety specjalnych ubrań przekazał jaworskim strażakom Emilian Bera, burmistrz. Podczas spotkania z włodarzem ratownicy przedstawili także sprawozdanie OSP za ubiegły rok.

Odznakami Wzorowego Strażaka wyróżnieni zostali Adam Kochanowicz, Damian Kuć i Tomasz Ślizak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze. Burmistrz przekazał także ratownikom cztery mundury koszarowe, dwa komplety ubrań specjalnych i butów oraz dwie kominiarki. To początek doposażania druhów w nowe, specjalistyczne umundurowanie od miasta.

Podczas spotkania z burmistrzem strażacy podsumowali również 2014 rok. Po wielu latach starań OSP Jawor dołączyła do elity wśród jednostek ochotniczych straży pożarnych w Polsce, wchodząc w skład Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Świadczy to o tym, że jaworska jednostka jest bardzo dobrze przygotowana pod względem osobowym i wyszkolenia oraz sprzętowym.spotkanie2

Strażacy przedstawili także plany na 2015 rok. Ratownicy przede wszystkim chcieliby doskonalić umiejętności i wyszkolić ratowników Jednostki Operacyjno-Technicznej, a także zorganizować nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która brałaby udział w zawodach pożarniczo-gaśniczych.

Burmistrz obiecał, że wesprze finansowo remont dachu remizy i doposaży druhów w nowe umundurowanie i sprzęt.

JW, SZAT/FOT. UM JAWOR

 

Dodaj komentarz