Opublikowany: sob, Lip 11th, 2015

JAWOR. Nowa wiata przystankowa. Będą następne.

 foto wiata 2Estetyczna, ładna i co najważniejsze chroniąca przed deszczem. Nowa wiata przystankowa stanęła przy ulicy Limanowskiego w pobliżu jednego z większych jaworskich osiedli Przyrzecze. Z przystanku korzysta bardzo dużo osób i brak zadaszonego miejsca mocno dawał się we znaki zwłaszcza w jesienne i zimowe dni.

– Realizacja tej inwestycji wynikała z potrzeb mieszkańców, którzy jeszcze w poprzedniej kadencji zgłaszali mi, jako radnemu Rady Miejskiej, problem braku wiaty przystankowej w tej części miasta. Cieszę się, że dzisiaj ten problem został rozwiązany. Wiata będzie zabezpieczać nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również zapewni lepszy komfort wszystkim osobom korzystającym z komunikacji publicznej, a szczególnie młodym ludziom dojeżdżającym do pracy i na uczelnie – mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Wiata została w całości sfinansowana z budżetu gminy Jawor. Koszt jej zakupu i montażu wyniósł blisko 10 tysięcy złotych. Oprócz typowego wyposażenia posiada szklaną gablotę, w której umieszczane będą informacje o najważniejszych wydarzeniach w mieście.

Jeśli jej konstrukcja sprawdzi się pod względem funkcjonalnym, w kolejnym etapie podobne staną w miejscach starych, zniszczonych wiat przy przystankach autobusowych na terenie Jawora.

– Problem fatalnego stanu wiat przystankowych w mieście to nie nowość. Temat ten jest mi doskonale znany. Widziałem jak przez lata wiaty niszczały wręcz odstraszając pasażerów. Stąd decyzja o konieczności sukcesywnej wymiany kolejnych wiat przystankowych w naszym mieście – dodaje burmistrz.

Miasto przymierza się także do wprowadzenia komunikacji miejskiej.

źródło: UM JAWOR

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..