JAWOR. Na wiosnę, jak znalazł!

park2Zakończyła się odbudowa parku Miejskiego. W popularnym niegdyś miejscu rekreacji i wypoczynku powstały nowe alejki, oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Ponadto oczyszczono też malowniczy staw i zbudowano plenerową siłownię oraz kolorowy plac zabaw.

Miejsce to latami popadało w ruinę. Mieszkańcy bali się tu przychodzić, bo brakowało odpowiedniego oświetlenia, a po ławkach zostały tylko szkielety. Gminie udało się jednak znaleźć pomysł na miejski ogród i otrzymać dotację z funduszy europejskich. I tak, kosztem ponad 2,3 mln zł, park Miejski znów może tętnić życiem.

– Spacerując po parku trudno nie zauważyć zmian, jakie nastąpiły tutaj w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy – przyznaje burmistrz Artur Urbański. – Mam nadzieję, że teraz znów będzie dobrze służył mieszkańcom i całym rodzinom – dodaje gospodarz miasta, który zachęca jaworzan do spacerów i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w nowym, już atrakcyjnym otoczeniu.

Jedną z atrakcji miejskiego ogrodu są podświetlane fontanny. Zadbano również o odrestaurowanie elementów charakterystycznych dla tego miejsca, czyli pergoli na wzgórzu oraz zabytkowej, kamiennej ławki Brunona Fuchsa.

Natomiast od strony południowej, w obrębie skrzyżowania ulic Głuchej i Struga, powstała aleja wraz z dziesięcioma miejscami parkingowymi. Dzieci zyskały też dwa nowoczesne i bezpieczne place zabaw, a dorośli profesjonalną siłownię plenerową.

JOM/FOT. UM JAWOR

Dodaj komentarz