JAWOR. Mniej ofiar śmiertelnych, ale więcej wypadków

polibelkaJaworska policja podsumowała 2014 rok. Na terenie powiatu jaworskiego w ubiegłym roku doszło do 667 zdarzeń drogowych, w których zginęły cztery osoby. W 2013 roku natomiast na tych samych drogach doszło do 679 zdarzeń, w których śmierć poniosło siedem osób. Alkomatem przebadano o ponad osiem tysięcy kierowców więcej niż w 2013 roku.

– Z naszych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z winy kierującego była nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – mówi Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Statystycznie do wypadków dochodzi najczęściej w piątki w godzinach pomiędzy 10 a 18 – dodaje policjant.

Według policyjnych statystyk krajowa „trójka” okazała się niebezpiecznym miejscem. Najwięcej wypadków i kolizji doszło właśnie na przyszłej drodze ekspresowej S3, co stanowi 30 proc. wszystkich zdarzeń.

Jaworska policja brała także udział w licznych akcjach kontrolujących trzeźwość kierujących.

– W ubiegłym roku przebadaliśmy alkomatem 23190 kierowców, z których 187 jechało na podwójnym gazie – mówi oficer prasowy.

JW, DRM

Dodaj komentarz