JAWOR. Metamorfoza starówki

Zamkowa na finiszu (3)– Z uwagi na utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym, to były trudne miesiące, nie tylko dla mieszkańców tej ulicy, ale wszystkich jaworzan – przyznaje burmistrz Artur Urbański. – Jednak było warto, bo Zamkowa zmieniła się nie do poznania, stanowiąc jeden z elementów rewitalizacji starówki – dodaje gospodarz miasta.

– Od dobrych kilku lat maksymalnie wykorzystujemy zewnętrzne dotacje – cieszy się burmistrz Artur Urbański.
– Od dobrych kilku lat maksymalnie wykorzystujemy zewnętrzne dotacje – cieszy się burmistrz Artur Urbański.

Trakt położony w zabytkowej części miasta przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zakres prac obejmował kompleksową przebudowę jezdni, zjazdów i chodników – począwszy od ul. Szkolnej aż po dziedziniec zamku Piastowskiego. Uzupełnieniem inwestycji był montaż zupełnie nowego oświetlenia.

Zanim jednak wymieniono nawierzchnię wraz z podbudową, zmodernizowano sieci wodnokanalizacyjną, deszczową i sanitarną. Przy okazji gminnej inwestycji, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wymieniło także własne instalacje.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad półtora miliona złotych, z czego niemal milion Jawor pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

JOM/FOT. UM JAWOR

Dodaj komentarz