JAWOR. Kuźnia traci pierwsze punkty

IMG_6854Już w pierwszym meczu w sezonie 2014/2015 Kuźnia Jawor straciła punkty. Stało się tak, ponieważ jaworzanie jedynie zremisowali na wyjeździe z Spartą Grębocice 3:3. Bramki dla MRKS-u zdobyli Marcin Bagiński (dwie) oraz Dariusz Czaja. Kuźnia jeszcze w 88 minucie przegrywała 3:2, ale wówczas Marcin Bagiński uratował jeden punkt fantastycznym uderzeniem z ok. 25 metrów, bezpośrednio z rzutu wolnego.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po upływie pięciu minut wyszli na prowadzenie. Do wyrównania w 24. minucie doprowadził Bagiński, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Kubikiem i pewnym strzałem pokonał młodego bramkarza drużyny z Grębocic. W końcówce pierwszej połowy ponownie zakotłowało się pod polem karnym jaworzan i gdy wydawało się, że po wrzutce z rzutu rożnego piłkę pewnie złapie Borek to ta… niefortunnie wpadła do bramki i to gospodarze schodzili do szatni prowadząc.

W drugiej części spotkania od początku do wyrównania dążyła Kuźnia, która dopięła swego w 66. minucie po trafieniu Czaji. Radość drużyny z Jawora nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ osiem minut później ponownie na prowadzeniu znalazła się Sparta, która bramkę zdobyła po zespołowej akcji całej drużyny. Ostatni kwadrans to już notoryczne ataki Kuźni, które jednak przez długi okres czasu były nieskuteczne. Swoich szans szukali Bruliński i Czaja. Kubik skapitulował dopiero w 88. minucie, gdy Marcin Bagiński pokonał go fantastycznym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z dwudziestu pięciu metrów.

Ostatecznie po bardzo ciekawym meczu Kuźnia Jawor zremisowała na wyjeździe z Spartą Grębocice 3:3.

17 sierpnia (niedziela), godz. 17:00 – Grębocice
Sparta Grębocice – Kuźnia Jawor 3:3 (2:1)
Bramki: Smoliński 5′, Gózdecki 44′, Wawrzyńczuk 74′ – Bagiński 24′, 88′, Czaja 63′
Kuźnia: 1.Patryk Borek – 10.Marcin Rakszewski (8.Kamil Dunaj 58′), 16.Emilian Borek, 3.Krystian Pietruszka, 13.Sylwester Dworakowski, 15.Dawid Duda (7.Dariusz Czaja 30′), 14.Kamil Janoś (77.Artur Wachobow 79′), Kacper Grabarczyk (20.Mateusz Bruliński 63′), 19.Bartosz Fitas, 4.Przemysław Wiśniewski, 9.Marcin Bagiński
Żółte kartki: Janoś, Fitas (Kuźnia)
Sędziowali: Marek Opaliński (jako główny) oraz Łukasz Jasiński i Wojciech Konefał (asystenci) – Delegatura Lubin