JAWOR. Kuźnia spada do okręgówki

herbrywalamrkskuzniajaw

Na mecz 27. kolejki IV ligi zawodnicy Kuźni Jawor udali się do Bogatyni, gdzie przyszło im rywalizować z miejscową Granicą. Lepsi w tym starciu okazali się gospodarze, którzy zaaplikowali jaworzanom pięć bramek i zdegradowali ich do klasy okręgowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i nic nie zapowiadało pogromu w drugiej części spotkania. Festiwal strzelecki Granicy rozpoczął się w 49. Minucie, gdy błędy w obronie jaworzan  postawiły przed fantastyczną sytuacją napastnika z Bogatyni, który nie zmarnował dogodnej sytuacji. Od tego momentu spotkanie otworzyło się jeszcze bardziej, jednak gole strzelali tylko gospodarze. Ostatecznie swój dorobek bramkowy zakończyli na pięciu trafieniach i pokonali Kuźnię Jawor 5:0.

Kuźnia z dorobkiem 27 punktów na trzy kolejki przed końcem zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli tracąc czternaście punktów do bezpiecznej lokaty. W związku z reorganizacją rozgrywek utrzymanie w IV lidze zapewni sobie jedynie osiem pierwszych zespołów.

Granica Bogatynia – Kuźnia Jawor 5:0 (0:0)

Kuźnia: 1.Patryk Borek – 3.Krystian Pietruszka (77.Piotr Zieliński 60′), 17.Tomasz Serweciński, 15.Kamil Orda, 20.Kamil Kurzelewski, 16.Kamil Gołąbek, 11.Mariusz Krupczak (6.Emilian Borek 6′), 5.Dariusz Czaja (8.Bartosz Skulski 56′), 19.Bartosz Fitas, 27.Wojciech Sabat (7.Daniel Burszta 68′), 9.Marcin Bagiński

Żółte kartki: Więckiewicz, Szydło, Sochacki, Duduć, Janiak (Granica) oraz Gołąbek (Kuźnia)
Czerwona kartka: Tomasz Serweciński (Kuźnia – 70′; za akcję ratunkową)
Sędziował: Marcin Tomalski (WS OZPN Wrocław)