JAWOR. Kolejne zwycięstwo Olimpii

PA1_0343Szybko, gładko i przyjemnie – tak można określić mecz siatkarek Olimpii Jawor z Sokołem Radzionków. Podopieczne Lesława Chrzanowskiego zdemolowały rywalki na ich parkiecie wygrywając ostatecznie 3:0.

Jaworzanki w ostatnim czasie imponują formą wygrywając pięć kolejnych spotkań. W ostatniej kolejce jaworzanki pokonały PLKS Pszczyna 3:1. Dzięki trzem punktom zdobytym z PLKS-em podopieczne Lesława Chrzanowskiego awansowały zajmowały czwarte miejsce w ligowej tabeli i są coraz bliżej awansu do fazy play-off.

Sokół Radzionków w dotychczasowych jedenastu spotkaniach zdobył tylko sześć punktów i nic nie wskazywało na to, by mógł swój bilans dzisiejszego popołudnia poprawić. Scenariusz ten potwierdził się na parkiecie, ponieważ Olimpia wygrała pierwszego seta do dziewiętnastu a drugiego do dwudziestu jeden. Jeszcze łatwiej było w trzeciej i zarazem ostatniej partii, gdy podopieczne Lesława Chrzanowskiego wygrały do czternastu.

Dzięki zwycięstwu nad Sokołem jaworzanki pozostały na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Zmniejszyły jednak do dwóch „oczek” stratę do trzeciej KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, która po dramatycznym meczu pokonała 3:2 lidera rozgrywek Sokół 43 AZS AWF Katowice.

MKS Sokół Radzionków – AEP Olimpia Jawor – 0 : 3  (19-25; 21-25; 14-25)

Olimpia wystąpiła w składzie: Aleksandra Deptuch, Marta Cependa, Małgorzata Płusa, Dorota Dydak, Katarzyna Teodoruk, Agata Skikiewicz, Anna Kulbida, Agata Mackiewicz, Karolina Mucha, Patrycja Kurek, Katarzyna Paszczyk.

Zespół prowadził trener: Lesław Chrzanowski.

Dodaj komentarz