JAWOR. Dulat nowym trenerm Kuźni

herbrywalamrkskuzniajaw

Leszek Dulat został nowym trenerem Kuźni Jawor. Zastąpił on na tym stanowisku Mariusza Krupczyka, który jeszcze w trakcie trwania rozgrywek zapowiedział swoje odejście po sezonie. Nowy trener jaworzan trenował wcześniej klubu na poziomie II i III ligi. W swoim CV ma wpisaną pracę w Ślęzie Wrocław, Lechii Dzierżoniów, Bielawiance Bielawa, Karkonoszach Jelenia Góra i BKS-ie Bolesławiec.

Leszek Dulat jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada licencję trenerską uprawniającą do prowadzenia drużyn w II lidze. Jest członkiem Wydziału Szkolenia w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej. Do klubu z ulicy Parkowej po raz pierwszy zawitał w roku 1983 jako piłkarz pozyskany z Pafawagu Wrocław. Szybko zawiesił jednak buty na kołku i zajął się pracą trenerską. Najpierw zajmował się młodzieżą, trenując tzw. grupę „spartakiadową”, w której grali m. in. Zbigniew Wójcik, Hubert Łukasik czy Piotr Przerywacz. W roku 1990, w wieku 33 lat objął stery trzecioligowej Kuźni, co czyniło go jednym z najmłodszych szkoleniowców na tym szczeblu rozgrywkowym.

Kolejna jego przygoda z seniorskim futbolem w Jaworze miała miejsce w latach 2004-2007. W sezonie 2003/2004, po kiepskiej rundzie jesiennej, Kuźnia zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Z funkcji szkoleniowca w przerwie zimowej zrezygnował wówczas Mieczysław Bieniusiewicz i zastąpił go Leszek Dulat, który uchronił Kuźnię przed degradacją. Jednak rok później nastąpił już spadek z IV ligi do okręgówki. Leszek Dulat dwukrotnie próbował powrócić z Kuźnią na czwartoligowe salony, ale w obu przypadkach  nie udało się zrealizować tego celu. W sezonie 2005/2006 Kuźnia finiszowała na trzeciej pozycji, za plecami pierwszej Miedzi II Legnica i drugiej Sparty Rudna. W sezonie 2006/2007 jaworzanie ukończyli rozgrywki na drugiej pozycji, uznając tym razem wyższość jedynie Orli Wąsosz, która miała trzy punkty przewagi.

Po zakończonym sezonie 2006/2007 przeniósł się do Karkonoszy Jelenia Góra, gdzie piastował urząd trenera do września 2009 roku. Następnie prowadził BKS Bolesławiec (IV liga), Bystrzycę Kąty Wrocławskie (III liga). Ostatnim jego miejscem pracy była trzecioligowa Bielawianka Bielawa, z którą związał się na początku 2012 roku i prowadził ją do września tego samego roku.

Dodaj komentarz