Jarmark pełen darów natury (FOTO)

Królowały przede wszystkim miody: lipowy, gryczany, wielokwiatowy, akacjowy, rzepakowy i inne. Były też nalewki, przetwory, dżemy, wędliny, ciasta i rękodzieła. A wśród innych atrakcji – występy zespołów. To wszystko – podczas niedzielnego VII Jarmarku „Dary Natury” na targowisku przy Wałach Chrobrego w Głogowie.

Odwiedzający stoiska bardzo często pytali o właściwości poszczególnych miodów i produktów pszczelarskich. Który lepszy jest na przeziębienie, a który np. na problemy żołądkowe.

Najbardziej jednak poszukiwanym miodem, jak się okazało, był wrzosowy. I rzeczywiście na głogowskim jarmarku trudno było go znaleźć.

Nas natomiast zaintrygował miód faceliowy, zaliczany do nektarowych, a pozyskiwany z kwiatów facelii. Był na stoisku Barbary Dobrowolskiej z Retkowa, gmina Grębocice.

– Najpierw trzeba posiać te rośliny miododajne, o fioletowych kwiatach. Ten miód jest dobry na nerki i ma właściwości wzmacniające, podobnie lipa – powiedziała nam pani Barbara, dla której ten rok jest ogólnie bardzo dobry, bo, jak dodała, nakręciła aż 1300 słoików miodów różnych gatunków.

Zwiedzającym czas umilały występy zespołów ludowych oraz kapeli „Bajer” z Nowej Soli. Na brak atrakcji nie narzekali też najmłodsi.

 

Dodaj komentarz