Jakich inwestycji chcą mieszkańcy gminy Chojnów?

306 tys. zł na realizację inwestycyjnych potrzeb mieszkańców wyda w tym roku gmina Chojnów w ramach budżetu obywatelskiego. Kolejna edycja właśnie rusza. Projekty można zgłaszać do końca listopada.

Boisko, plenerowa siłownia, a może remont świetlicy? Już po raz trzeci wystartował Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski, który umożliwia mieszkańcom wskazywanie najpilniejszych potrzeb inwestycyjnych.

– To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na to, czego brakuje mieszkańcom gminy na co dzień. Jeżeli wychodząc z domu widzimy, że w okolicy przydałby się plac zabaw lub wiata rekreacyjna, to dzięki budżetowi obywatelskiemu mogą się one tam pojawić – mówi Andrzej Pyrz, wójt gminy Chojnów. – Mieszkańcy naszej gminy jako jedni z niewielu gmin wiejskich na Dolnym Śląsku mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskutowania o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu. W ubiegłym roku program cieszył się ogromną popularnością. Mam nadzieję, że i ten rok przyniesie ciekawe pomysły i kreatywne rozwiązania ulepszania naszych małych ojczyzn – liczy.

O tym, że jego przewidywania powinny się sprawdzić świadczy dotychczasowe zainteresowanie obywatelskim budżetem. Z roku na rok liczba projektów, jakie trafiają do urzędu wzrasta, a najlepsze z nich są realizowane, m.in właśnie plenerowe siłownie, place zabawa, ogrodzenia obiektów rekreacyjno-sportowych czy dodatkowe punkty oświetleniowe. I tym razem, tak jak poprzednio, pula pieniędzy na inwestycje zostanie rozdzielona między miejscowościami. W sumie do wydania na projekty wpisujące się w zadania własne gminy jest 306 tys. zł.

By złożyć wniosek należy przygotować projekt i dostarczyć wypełniony formularz do urzędu lub za pośrednictwem internetu (www.gmina-chojnow.pl). Aby mógł zostać on rozpatrzony, konieczne jest pozyskanie podpisów przynajmniej 20 osób. Szczegóły na stronie urzędu.

.

.

Dodaj komentarz