Opublikowany: wt, Sie 11th, 2020

Jabłka droższe, niż banany

Ceny najpopularniejszych w Polsce owoców od pewnego czasu dosłownie przerażają. Do niedawna na bazarach i w hipermarketach za kilogram jabłek musieliśmy zapłacić od 9 do nawet 12 złotych. Tym samym, tuż po korzeniu pietruszki, który w zeszłym roku osiągnął rekordowe ceny w swojej historii, w tym roku jabłka stały się dobrem niemal luksusowym.

Aktualnie za kilogram jabłek zapłacimy średnio 6 – 7 złotych, podczas gdy latem zeszłego roku ceny były o połowę niższe. Zakup głównego składnika szarlotki lub pysznego kompotu, aktualnie kosztuje więc dość sporo…sałaty.

– Sprowadzamy bardzo mało jabłek, ponieważ są drogie i klienci ich nie kupują. Nie wiem czym spowodowane są takie ceny. Niektórzy mówią, że drzewom podczas kwitnienia dokuczyła susza, później z kolei było za zimno, inni zaś twierdzą, że to przez pandemię – mówi Dorota Rutkowska, sprzedawca owoców i warzyw.

W cenie kilograma jabłek, można kupić tyle samo innych owoców. Niekoniecznie tych krajowych.

– W tej cenie można kupić nektaryny, śliwki czy brzoskwinie. Co ciekawe, banany aktualnie są dużo tańsze i kosztują mniej, niż kilogram jabłek – mówi Dorota Rutkowska.

Ceny jabłek są szeroko dyskutowane wśród klientów, a opinie są podzielone.

Więcej szczegółów w materiale video:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..