Opublikowany: pon, Wrz 30th, 2019

Inwestycja warta 77 mln zł

Spółka Nitroerg należąca do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. uruchamia linię do produkcji uszlachetniacza oleju napędowego nitrocet. Na świecie jest zaledwie kilka takich instalacji – informują przedstawiciele miedziowego koncernu i zaznaczają, że inwestycja nie tylko znacząco zwiększy moce produkcyjne firmy, ale też zmniejszy jej szkodliwy wpły wna środowisko.

Nitroerg sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów. To m.in. materiały wybuchowe i dodatek do oleju napędowego. Nową linię, która powstała w Krupskim Młynie w ramach inwestycji wartej 77 mln zł, uruchomił premier Mateusz Morawiecki oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jak tłumaczą przedstawiciele Nitroerg, dzięki unowocześnieniu produkcji odzyskane w jego trakcie kwasy azotowy i siarkowy zostaną poddane pełnemu recyklingowi. W sfinansowaniu zadania pomógł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dzięki nowej linii produkcyjnej wzrośnie wydajność i poprawi się bezpieczeństwo całego procesu produkcji. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii odzyskane w trakcie procesu kwasy azotowy i siarkowy, zostają poddane pełnemu recyklingowi. Częściowe finansowanie inwestycji zapewnił Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..