Integracyjne kino w Muzie

Kadr z filmu “Oko Minotaura”

Lubińskie kino Muza po raz kolejny dołączyło do grupy polskich miast, w których we wrześniu odbywają się pokazy filmów biorących udział w Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja. W tym roku będzie można obejrzeć aż osiem produkcji o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywa się w Koszalinie. W tym roku będzie trwał od 5 do 9 września. Co roku festiwalowe filmy pokazywane są także w innych miastach Polski. Po raz kolejny festiwal zagości również w Lubinie.

6 i 7 września w dwóch blokach w sali kameralnej Muzy pokazanych zostanie osiem produkcji: hiszpańska, brytyjska, bułgarska, niemiecka, grecka, rosyjska oraz dwie polskie.

Jak zwykle filmy będzie można obejrzeć również z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

6 września od godziny 17.30 wyświetlone zostaną filmy: „Luis, Luis”, „Nie ukryjesz się przed prawdą”, „Oko Minotaura” i „Niebo jest wszędzie niebieskie”.

Natomiast 7 września od godziny 17.30 obejrzymy: „Zabrudzone róże”, „Dwa światy”, „Na szczęście” i „Zapomniane”.

EFF Integracja Ty i Ja to jedyny taki festiwal w Polsce i Europie. Jego celem jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem, poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej CK Muza.

 

Dodaj komentarz

*

code